The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa

Za główne przyczyny powstawania jaskry uważa się podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i zaburzenia ukrwienia nerwu wzrokowego, jednak każda ze wspomnianych wyżej jednostek chorobowych posiada swój zespół przyczyn i objawów, a co za tym idzie - także rokowań.

Mimo tego, iż irydotomia nie jest tak prostym zabiegiem jak selektywna trabekuloplastyka, u pewnych pacjentów jest to najlepsza metoda do zastosowania.

Wszystkie badania w Centrum Okulistycznym Jaskra są wykonywane przy użyciu najwyższej jakości aparatury przez okulistów z wieloletnim doświadczeniem.

Badanie jest stosowane w diagnostyce jaskry, umożliwia wykrycie zaniku warstwy włókien nerwowych na wczesnym etapie choroby – przed pojawieniem się ubytków w polu widzenia.

Chorobę dzielimy na jaskrę z szerokim – otwartym kątem przesączania oraz z wąskim – zamykającym się kątem przesączania.

Badane ssaki podzielono na trzy grupy: jednym podawano lek w postaci klasycznych kropel, u drugich zastosowano soczewki z niską dawką leku, u trzecich skorzystano z kolei z soczewek z wysoką dawką latanoprostu.

Co więcej, jest to choroba nieuleczalna - przy pomocy leczenia farmakologicznego oraz operacyjnego można jedynie zatrzymać jej put upęp, nie da się natomiast cofnąć leczenie jaskry warszawa poczynionych już w nerwie wzrokowym zniszczeń.

Następnie tworzy się przestrzeń pod sklerą, gdzie ciecz wodnista może swobodnie odpływać. Często stosuje się dodatkowo wszczepienie materiału umożliwiającego dalszy odpływ cieczy, taki jak specjalne implanty lub płatki kolagenowe.

Kanaloplastyka: najnowsza, mało inwazyjna metoda leczenia jaskry. Podczas zabiegu chirurg udrażnia istniejące drogi przepływu cieczy wodnistej, usztywniając kanał przepływu specjalnymi nićmi z prolenu.

Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.

Wyjątkiem jest jaskra pierwotna zamkniętego kąta, w której istnieje szansa na skuteczne wyleczenie dzięki korekcji nieprawidłowej budowy oka.

ZAPALENIE BŁONY NACZYNIOWEJ Błona naczyniowa to część gałki ocznej składająca się w dużej mierze z naczyń. W ramach struktur wchodzących w skład błony naczyniowej wyróżnia się: tęczówkę, ciało rzęskowe, naczyniówkę.

Także może spowodować nagłe obniżenie ostrości wzroku. W przypadku wystąpienia takich objawów należy jak najszybciej skonsultować się z okulistą, który wykona niezbędne badania diagnostyczne.

Oko ulega powiększeniu, przybiera białawo-niebieskawe zabarwienie oraz wykazuje intensywny światłowstręt, nadmierne łzawienie i zaciskanie powiek. Choroba zagraża widzeniu i wymaga niezwłocznego leczenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *